Rokodelstvo je pomemben steber kulturne dediščine in identitete Slovenije. Prav zato je Slovenija podpisnica Unesco konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine, s katero se je država med drugim zavezala tudi za ohranitev rokodelstva in za prenos rokodelskih znanj.
Projekt sodelovanja «Zgodbe rok in krajev« omogoča rokodelcem pridobivanje potrebnih strokovnih znanj in izkušenj, sodelovanje z oblikovalci, kar jim bo omogočilo, da bodo njihovi izdelki še bolj kvalitetni in da bodo rokodelci s pridobljenimi osebnimi kompetencami in novimi znanji, uspešnejše stopili na trg in s tem izboljšali tudi svoj gospodarski položaj.
Velika vrednost tega projekta je tudi v aktivnem povezovanju in sodelovanju rokodelcev iz sodelujočih lokalnih akcijskih skupin in njihov skupen nastop na trgu.
Namen projekta je ustvariti spodbudno okolje za razvoj rokodelstva v Sloveniji.
Cilji projekta:
- povečanje gospodarske moči rokodelcev
- krepitev družbene moči rokodelcev
- krepitev lastnih kapacitet rokodelcev
- krepitev sodelovanja z družbeno odgovornim gospodarstvom in mediji
Rezultati projekta:
10 vključenih rokodelcev
70 udeležencev na izobraževanjih
trije novo razviti rokodelski produkti
dve novi registrirani dejavnosti.
Partnerji: LAS Srce Slovenije (vodilni partner), LAS Notranjska, LAS Dobro za nas, LAS Dolenjska in Bela Krajina, LAS Med Snežnikom in Nanosom, LAS Stik, LAS Mežiške doline, LAS Po poteh dediščine od Turjaka do Kolpe, LAS Zasavje, LAS S ciljem, LAS Prlekija
Trajanje projekta: julij 2017-december 2018
Skupna vrednost projekta: 37.490,00 EUR; vrednost sofinanciranja 29.992 EUR. Naložbo sofinancirata RS in EU iz Evrospkega sklada za regionalni razvoj (ESRR).